• Ferie w grupie III.

• Podczas ferii dzieci z grupy III odwiedziła mama Kamila. Pani Ewelina poprowadziła warsztaty kulinarne z dziećmi . Przedszkolaki poznały kolejne etapy powstawania maślanych ciasteczek. Najbardziej podobał się im ostatni etap: dekorowanie i degustacja. To było mega smaczne spotkanie. Dziękujemy Pani Ewelinie za produkty i poświęcony czas. Przedszkolaki z przyjemnością uczestniczyły na zajęciach plastycznych, chętnie spędzały czas w ogrodzie przedszkolnym.

• Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

• W tym roku już po raz kolejny nasze Przedszkole włączyło się w działania Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznego Finału była pomoc "Na zakup nowoczesnego sprzętu służącego do wykrywania groźnej bakterii - Sepsy." 31 Finał WOŚP rozpoczął się prezentacją talentów dzieci. Mogliśmy podziwiać umiejętności wokalne, taneczne, gimnastyczne, sportowe i muzyczne. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

• Dzień Babci i Dziadka.

• W styczniu 2023r. dzieci ze wszystkich grup występowały z okazji Dnia Babci i Dziadka. Głównym celem tej uroczystości było kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występów przed publicznością. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Dzieci przebrane w kostiumy postaci z Jasełek recytowały teksty. Wręczono upominki dla zaproszonych gości .

• Wizyta harcerek z Hufca ZHP z Giżycka.

• Dnia 18.01.2023r. grupę IV i V odwiedziły Harcerki z Hufca ZHP Giżycko. Harcerki opowiedziały dzieciom jak spędzają czas, czym się zajmują uczęszczając do Związku Harcerstwa Polskiego. Następnie przeprowadziły zajęcie podczas którego dzieci brały udział w zabawach ruchowych, obejrzały umundurowanie czyli ubiór noszony przez członków Związku Harcerstwa Polskiego, w który to ubrane były harcerki. Przedszkolaki poznały także wiele ciekawostek na temat ,,Zuchów” czyli najmłodszej grupy dzieci uczęszczającej do ZHP. Podczas zajęć dzieci brały aktywny udział w rozmowie z zaproszonymi gośćmi. Wszyscy świetnie się bawiliśmy a Harcerkom dziękujemy za tak miło spędzony czas z dziećmi.

• Wizyta uczniów SP 7 w grupie VII.

• 18.01.2023 w ramach doradztwa zawodowego nasze przedszkole odwiedzili uczniowie klasy VI b Szkoły Podstawowej nr 7 w Giżycku. Mieli oni okazję poznać specyfikę pracy przedszkola i dowiedzieć się na czym polega praca dyrektora, intendenta, nauczyciela wychowania przedszkolnego, pomocy nauczyciela, kucharza i woźnych.

Uczniowie odwiedzili również dzieci z gr.VII , pomogli naszym maluszkom przygotować prezenty dla babci i dziadka oraz wzięli udział we wspólnych zabawach integracyjnych.

• Dzieci z grupy VII przystąpiły do XV edycji ogólnopolskiego programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury". Celem programu jest nauka zasad życia w zgodzie z naturą. Podczas realizacji każdej z czterech zawartych w programie misji przedszkolaki zdobędą podstawową wiedzę dotyczącą zasad ochrony środowiska, recyklingu, szacunku do roślin i zwierząt, a także dbałości o właściwe odżywianie oraz aktywne spędzanie czasu. Każde dziecko otrzymało Identyfikator "Kubusiowego Przyjaciela Natury", w którym zawarte są zabawy oraz miejsce do kolekcjonowania zrealizowanych misji.

Z pierwszą:

"Misja przedszkole. Na tropie zmian klimatycznych" dzieci poradziły sobie wspaniale.